Mestský ústav ochrany pamiatok v Bratislave - vedecká inštitúcia


Vyhľadávanie


Cesta: Titulka

 

PILOT SITE VISITS

IZA_1
Kelemantia v Iži pri Komárne hostila 13. októbra 2021 pracovné stretnutie partnerov medzinárodného projektu Living Danube Limes
 

 
 
Napriek nie celkom ideálnej epidemiologickej situácii sa Fakulte architektúry a dizajnu STU - Ústavu dejín a teórie architektúry a obnovy pamiatok podarilo zorganizovať podnetné stretnutie projektových partnerov.
Podujatie sa uskutočnilo v Iži, teda priamo na mieste, ktoré bolo koncom júla tohto roka zapísané do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. 

IZA_4Foto: A. Gondová

Cieľom stretnutia partnerov nebolo len bližšie preskúmanie lokality, ale aj zhodnotenie doterajších projektových aktivít a vytvorenie harmonogramu prác vo finálnej fáze projektu Living Danube Limes.
Medzi najzaujímavejšie úlohy, ktoré na nás čakajú nepochybne patrí dokončenie pripravovanej aplikácie Pilote site visits, ktorá umožní prezentovať rímske dedičstvo verejnosti moderným spôsobom.
S prezentáciou kultúrneho dedičstva atraktívnym spôsobom súvisí aj plavba repliky rímskej  lode po Dunaji. Tá je naplánovaná na leto 2022.
 
Kontakt: Mgr. et Mgr. Silvia Nováčiková
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 15.10.2021 / 15.10.2021

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.